Birds on Electrogrid

Slide 1
Slide 2
Slide 3

Naujienos

Pelėsakalių perėjimo sezono apžvalga ir inkilų užimtumas 2017 metais

Pelėsakalių perėjimo sezono apžvalga ir inkilų užimtumas 2017 metais

Pelėsakaliai Lietuvoje nėra labai įprasta perinti rūšis, šalies populiacija iki projekto pradžios buvo vertinama 150-300 perinčių porų. Projekto metu yra numatyta paprastiesiems pelėsakaliams iškelti 500 inkilų, 2017 metais jau buvo iškelti 445 inkilai. 

Inkilų užimtumo tikrinimas buvo atliekamas nuo birželio vidurio iki liepos pabaigos ar net rugpjūčio pradžios, intensyviausiu jauniklių auginimo metu. Šiemet daugiau ne įprastai buvo vėlyvų vadų. Paprastai pelėsakaliai perėti pradeda balandžio pabaigoje, bet šiemet daugiau porų suvėlavo ir perėti pradėjo tik gegužės mėnesį. Todėl tikrinimo metu buvo matomi jau ir apsiplunksnavę jaunikliai arba dar patelės šildančios mažus jauniklius. Kai kuriose vietos, kur galimas didesnis inkilų užimtumas, inkilai tikrinami po du kartus. Nes pirmos apskaitos metu galima ir nepastebėti vėlai perinčios patelės, tuo tarpu po kelių savaičių jaunikliai jau būna ūgtelėję ir matomi pro inkilo landą. Apie inkilo užimtumą išduoda priekinė inkilo sienelė, kai ūgtelėję jaunikliai išmatomis nudažo ją baltais dryžiais. Todėl užimtus inkilus galima pastebėti iš tolo, kai kada pavyksta suskaičiuoti ir juose esančius didesnius jauniklius.

Plačiau

Filmas „Skirtingų pasaulių sandūroje" jau DVD kompaktiniame diske

Filmas „Skirtingų pasaulių sandūroje" jau DVD kompaktiniame diske

Lietuvos ornitologų draugija, įgyvendindama projektą „Paukščių apsaugos priemonių įdiegimas Lietuvos aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinkluose“ sukūrė filmą „Skirtingų pasaulių sandūroje" ir išleido DVD kompaktinius diskus, kuriame pristatoma paukščių žūčių prie aukštos įtampos elektros perdavimo tinklų problema, apžvelgiamos projekto veiklos ir įgyvendintos paukščių apsaugos priemonės. Patrauklus, vizualiai malonus ir plačiai prieinamas filmas yra puikus informacijos šaltinis plačiajai visuomenei apie šio projekto įgyvendinimo metu sprendžiamas problemas. Filmas plačiai prieinamas ir internetu, Lietuvos ornitologų draugijos Youtube kanale.

Plačiau

Pelėsakalių inkilų užimtumo patikra įsibėgėjo

Pelėsakalių inkilų užimtumo patikra įsibėgėjo

Projekto metu „Paukščių apsaugos priemonių įdiegimas Lietuvos aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinkluose“ viena iš veiklų buvo, pagerinti perėjimo salygas paprastiesiams pelėsakaliams. Tam tikslui visoje Lietuvoje yra numatyta ant aukštos įtampos atramų iškelti virš 500 inkilų pelėsakliams.

Plačiau

Parengta projekto „Ex-ante ir ex-post projekto apsaugos veiklų veiksmingumo stebėsenos“ ataskaita (I-II)

Parengta projekto  „Ex-ante ir ex-post projekto apsaugos veiklų veiksmingumo stebėsenos“ ataskaita (I-II)

Parengta projekto „Paukščių apsaugos priemonių įdiegimas Lietuvos aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinkluose“ (LIFE13 BIO/LT/001303) D2 veiklos „Ex-ante ir ex-post projekto apsaugos veiklų veiksmingumo stebėsenos“ ataskaita (I-II), kuri patalpinta svetainės projekto dokumentų rubrikoje http://www.birds-electrogrid.lt/lt/life-projektas/projekto-dokumentai/ 

Plačiau

Stebėkite pelėsakalių transliaciją

Stebėkite pelėsakalių transliaciją

Klaipėdoje, projektą „Paukščių apsaugos priemonių įdiegimas Lietuvos aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinkluose“ (LIFE13 BIO/LT/001303) metu iškeltame inkile keli metai iš eilės sėkmingai peri paprastasis pelėsakalis. Filmuojamas inkilas yra iškeltas ant Klaipėdos Universiteto pastato, kur šie paukščiai reguliariai jiems iškeltuose inkiluose peri jau 5 metus. Šiemet yra galimybė visiems tiesiogiai stebėti pelėsakalių šeimos gyvenimą iš arti. Šį pavasarį šeimininkai inkilą, tikriausiai dėl šalto pavasario užėmė labai vėlai, tik gegužės pabaigoje. Šiuo metu patelė dar vis deda kiaušinius ir tuo pačiu metu juos peri. Patinas kas kelios valandos atneša pateliai sugautą grobį, o kol patelė lesa jis užsiima kiaušinių šildymu.

Plačiau

Projektas pristatytas LIFE 25-mečio renginyje

Projektas pristatytas LIFE 25-mečio renginyje

Socialinių mokslų kolegijoje įvykęs Aplinkos ministerijos kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra organizuotas informacinis renginys „LIFE mugė/LIFE 25“ sulaukė virš 130 dalyvių. LIFE programos 25-mečio proga sveikinimo žodį tarė Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, kuris ragino aktyviau rengti LIFE paraiškas klimato kaitos mažinimo ir aplinkos politikos valdymo tobulinimo srityse.

Plačiau

Projekto filmas parodytas per nacionalinę televiziją

Projekto filmas parodytas per nacionalinę televiziją

Praėjusį šeštadienį (2017 m. gegužės 13 d.) projekto filmas "Dviejų pasaulių sandūroje" buvo parodytas "LRT Kultūra" kanalu transliuojamoje laidoje "Pradėk nuo savęs". Ši laida - tai gamtai neabejingiems žmonėms žinomos žurnalistės D. Juočerytės projektas, kuriame apžvelgiamos dvi bendruomenių veiklos sritys – ekologija ir etnokultūra. Šįkart laidoje parodyta Lietuvos ornitologų draugijos buriama ornitologų bendruomenė, apzvelgiamos kai kurios visuomeninės paukščių globos ir apsaugos iniciatyvos.

Plačiau

Projektą „Paukščių apsaugos priemonių įdiegimas Lietuvos aukštos įtampos elektros energijos perdavimo tinkluose“ (LIFE13 BIO/LT/001303) finansuoja Europos Sąjungos aplinkos finansinis mechanizmas „LIFE+“, LR Aplinkos ministerija ir projekto partneriai. Projekto pradžia – 2014 m. birželis, planuojama pabaiga – 2018 m. liepa.